Jednoduchá úprava fotek a tvorba animace s FreeVimagerem | Počítač Pro Ženy.cz

Jednoduchá úprava fotek a tvorba animace s FreeVimageremJednoduše a rychle chceme dnes dělat mnoho činností na počítači. Proto je dnešní program vybrán pro ty, co se nechtějí zbytečně prokousávat složitými funkcemi některých programů na úpravu fotek. Jednoduše načtete obrázek nebo fotku, kterou chcete nějak upravit, zvolíte nějaký ten efekt, velikost a dílo je hotovo.

Základní popis a stažení programu

Tento program(ke stažení ZDE – 13MB) není složitý na ovládání. Postačí dávat pozor na to, co se zde bude psát. Nejdříve tedy načteme fotku, kterou cheme nějak upravit, nebo jen zvětšit/změnšit. Fotky z vašeho foťáku bez problému fungují i v tomto programu.

Veškeré důležité funkce se nachází po názvem Edit v horním menu. Zde je jejich popis.

Rotate – otočení obrázku

Resize – zvětšit či zmenšit fotku

Crop/Copy rectangle – označí část fotky, např. jen obličej a ten si pomocí CTRL+C vložíte do schránky

Grayscale – obrázek převede do šedi

Negative – efekt jako starý negativ z filmu

Brightness/Contrast – jas a kontrast

Red Eye – redukce/odstranění červených očí

Sharpen – ostrost obrazu

Borders – vložení rámečků

Soft borders – rámeček ve tvaru světla, moc pěkný efekt

Práce je to velmi jednoduchá. Samozřejmě je potřeba si to vyzkoušet a osahat. Někde máte k nabídnutí malé menu s posuvníky. Vyzkoušejte je, co s obrázkem udělají. Změnu vidíte ihned bez ukládání obrázku.
Jednoduchá úprava fotek a tvorba animace s FreeVimagerem
Funkce navrch

Fotku můžete načíst do programu i pomocí skeneru, pokud jej vlastníte. V horním menu je tlačítko Scan. Můžete také skenovat rovnou do formátu PDF. Vámi editované obrázky však můžete také uložit do PDFka. Hodí se vám to třeba při nějaké prezentaci. Samozřejmě je zde na výběr mezi .bmp .gif .jpg .png .pcx .tif

Vytvoření video animace i pro DVD přehrávač

Myslí se tím opravdu jednoduchá prezentace z fotek. Jak na to? Postupně si otvírejte fotky a upravte je dle své potřeby. Jen co uložíte hlavní fotku, můžete si pustit animaci v dolním menu. Nachází se tam tlačítko Play. Celou animaci si uložíte v horním menu pod názvem File/BatchProcSlideshov. Zde si vyberete fotky ke vložení. Nejdříve zaškrtněte v poli Input(vstup) tlačítko List. Poté si pomocí Add vkládejte fotky k animaci, jak půjdou za sebou.

V poli Output(výstup) si zaškrtněte File a vyberte cestu, kam se soubor uloží, pojmenujte ho a uložte jako .avi

Zvolte také kvalitu obrazu posuvníkem

Video si můžete také vypálit pomocí tlačítka Burn Slideshow, nebo si vypalte třeba v Neru vámi uložený avi soubor. Váš DVD přehrávač ho jistě přehraje.

FreeVimager ke stažení ZDE


Reklama
15_cityhit_02_300x300

Zanechte zde komentář

Reklama
120x600_staticLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Pavel Kaleja, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.pocitacprozeny.cz