Jak vytvořit video z fotek? | Počítač Pro Ženy.cz

Téměř pro každou ženu je dovolená zážitkem, spolu se svou rodinou. Máme spoustu fotografií z dovolené, ale co s nimi? Pokusíme se vytvořit video z fotek. Práce je to snadná a průměrně zkušená žena u PC zvládne tuto práci za necelou hodinu.

Použijeme program Windows movie maker, který je standartně součástí každé instalace Windows. Nemusíte tedy nic kupovat, ani stahovat, program je zadarmo. Máme tedy připravené, popř. i upravené fotografie a chceme z nich udělat video, které bude proloženo různými efekty, jako jsou přechody mezi snímky. Můžeme zvolit různé „nádechy“, jako velmi staré fotky apod.

  1. Spusťte tedy Windows movie maker - start/programy/windows movie maker

  2. Vyberme roletku Soubor/Import do kolekcí nebo krátce CTRL+I a označme fotografie, ze kterých si budeme vybírat

  3. Nyní vidíme podobné okno

4. Dole je časová osa, nebo-li scénář. Do velkých obdelníků vložme postupně fotografie, jak půjdou za sebou

5. V horním menu programu zmáčkneme na tlačítko Kolekce. Poté se nám otevře postranní okno se záložkami, odkud přidáváte postupně Efekty a Přechody z fotky na fotku

6. Efekt k obrázku přidáme pouze přetáhnutím na něj a přechod vložíme podobně, akorát nepřetahujeme přímo na obrázek, ale mezi dvě fotky, tzn. do malého obdelníčku. V tuto chvíli vidíme plně zaplňěný scénář našeho videa

7. Vpravo je přehrávač videa, pomocí kterého si můžeme svůj výtvor prohlédnout před uložením na disk

8. Video si uložíme na harddisk. Klepneme na roletku Soubor v horním menu, vybereme Uložit soubor filmu a uložíme ho na Tento počítač, tzn. na vlastní disk, před vypálením na dvd či cd.

Tento jednoduchý program však umí vícero věcí, jako např. čas zobrazení jednotlivého snímku, zpomalení na určité fotce, přidání titulků a hudby. To si jistě sami vyzkoušíte, co dokážete vytvořit. Přeju hodně štěstí.


Reklama
zde bude reklmní banner

51 Komentářů to “Jak vytvořit video z fotek?”

  • Zdeněk napsal:

    Ahoj prosím vás o radu,udělal jsem si video z 380 fotek a hudbou a chtěl jsem to uložit,ale mělo to 190Giga a takove místo nemam jak je možné že to bylo tolik,fotky mají normal 1G dík mějte se

Zanechte zde komentář

Reklama
zde bude reklamní pruh


zde bude reklamní pruh

Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Pavel Kaleja, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.pocitacprozeny.cz