Jak odvirovat počítač? | Počítač Pro Ženy.cz

Jak odvirovat počítač
Počítač je v dnešní době třeba mít chráněný a to neustále. I když nejsme připojeni k internetu. Zjistíme-li však, že máme v počítači viru s nemáme antivirový program, tak musíme rychle jednat. Níže si krátce povíme, jak takový problém vyřešit.

Základ

Základem je mít antivirový program. Existují dva druhy. Jedni jsou „na jedno použití“. Tzn. že vám počítač nechrání neustále, ale zkontroluje počítač jen na vaše spuštění. Kdežto antivir z druhé sorty vám chrání celý počítač permanentně, čili může riziko zachytit ihned. My se podíváme na tu druhou sortu.

Antiviry chránící váš počítač pořád

Doporučím vám dva programy pro domácí použití zadarmo. Jedná se o Avast Home a AVG Free. Jsou to nejznámější programy u nás používané. Osobně mohu doporučit Avast, jedná se opravdu o kvalitu. Po instalaci zadejte prověření počítače. Kontrola může trvat i několik hodin, záleží na velikosti vašeho harddisku a na tom, kolik dat na něm máte. Až antivir narazí na virus, oznámí vám to. Nakažený soubor můžete léčit nebo ho úplně odstranit. Často se nabízí spíše odstranění. Oba programy Avast i AVG jsou k domácímu použití zadarmo!

Online antivirový skener

Ještě upozorním na další možnost kontroly a léčení počítače pomocí tzv. Online antivirů. Jedná se o antivirovou kontrolu přes internet od známých společností jako McAffe Online Skener např. Do počítače si stáhnete malý progámek a ten vám umožní takovou kontrolu. Výhodou je to, že nemusíte instalovat a stahovat klasický program a hlavně ho nemusíte kupovat. Počítač však nechrání permanetně, ale použijete ho jen jednou. Čili jen pro kontrolu už napadeného počítače nebo jen pro obvyklou kontrolu.


Reklama
15_cityhit_02_300x300

3 Komentářů to “Jak odvirovat počítač?”

  • simona napsal:

    by mě zajímalo, jak odvirovat Pc, když stáhnutý virvám zablokuje net :) a už se nikam nebdostanete

  • Misel napsal:

    Zdravím, potřebuji pomoc od viru, včera jsem vypínala počítač a naskočilo mi tam malé okénko a blo tam napsané tu_logonui.exe a dole bylo na vybranou ladění a zavřít dala jsem zavřít, to samé se mi dnes stává celý den! Už mě to štve nainstalovala jsem si AdvancedSystem care5 a skenovala a opravovala problémy, ale po asi dvouhodinovém pracování mi opět při spuštění hudby naskočilo okénko tentokrát explorer.exe -> ladění a zavřít , tak jsem vymazala celou hudbu a naskočí mi to pokaždé při spuštění čehokoliv. Prosím o radu, kdo ví, co by mi pomohlo, byla bych ráda, za každou odpověď.

  • John napsal:

    Přeinstalovat windowsi,nebo koupit originální antivir :-) Mimochodem nehraje někdo na xboxu 360 ? :-)

Zanechte zde komentář

Reklama
120x600_staticLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Pavel Kaleja, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 3.0 Unported .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.pocitacprozeny.cz